× اخبار حاوی برچسب :

اوپك

تعداد :24
بهای نفت همچنان روند صعودی طی می کند

تهران- ایرنا- در آستانه نشست کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که قرار است در عربستان برگزار شود، بهای هر بشکه نفت خام به حدود 74 دلار افزایش یافت.

آیا ماموریت اوپک پایان یافته است؟

به نظر می‌رسد هدف اوپک برای حذف مازاد ذخایر جهانی نفت سرانجام حاصل شده است.

اوپک مقهور عوامل ژئوپلتیکی شد

از زمانی که عربستان سعودی و روسیه توافق تاریخی خود را در سال ۲۰۱۶ منعقد کردند کاهش تولید اوپک عامل اصلی تاثیرگذار بر بازار نفت بوده، اما این موضوع دیگر صدق نمی‌کند.

حمایت تولیدکنندگان اوپک از تمدید مدت کاهش تولید نفت

وزیر نفت عراق اظهار کرد برخی از تولیدکنندگان اوپک و سایر کشورهایی که در توافق کاهش تولید مشارکت کرده‌اند ادامه محدودیت عرضه نفت پس از سال ۲۰۱۸ و حداکثر تا اواسط سال میلادی آینده را مطرح کرده اند.

اوپک و روسیه به دنبال اتحاد نفتی ۲۰ ساله

ولیعهد عربستان گفت: عربستان سعودی و روسیه سرگرم کار روی یک پیمان بلندمدت هستند که تحت چنین توافقی، کنترل صادرکنندگان بزرگ بر روند عرضه نفت در سالهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.

عربستان سهام آرامکو را در نیمه دوم امسال عرضه می کند

تهران - ایرنا - حضور شرکت آمریکایی شورون در ونزوئلا، عرضه سهام آرامکو عربستان در نیمه دوم سال جاری و کاهش تولید در بزرگترین میدان نفتی دریای خزر از مهمترین عناوین جهان انرژِی در 24 ساعت گذشته بود.

عراق از توافق کاهش تولید نفت حمایت کرد

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری عراق در نشستی با حضور «محمد بارکیندو» دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در بغداد، از توافق کاهش تولید نفت حمایت کرد.

اوپک و روسیه به دنبال اتحاد نفتی 10 تا 20 ساله هستند

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز به نقل از «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی گزارش داد که اوپک و روسیه به دنبال ایجاد یک اتحاد نفتی 10 تا 20 ساله هستند.

چه سرنوشتی انتظار نفت را می‌کشد؟

سرنوشت جهانی طلای سیاه در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ (۱۰ آذر ماه ۱۳۹۵) بعد از چند سال تغییر و آغاز به حرکت در مسیری جدید و چارچوبی مشخص کرد. قیمت نفت در سال‌های اخیر بعد از صعود باور نکردنی و پرواز در محدوده بالای ۱۰۰ دلار با سقوطی ناگهانی مواجه شد و تا سطح ۳۰ د...

تاثیر انتخاب «بولتون» بر قیمت جهانی نفت

تهران- ایرنا- پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا نوشت: با توجه به اجرای برنامه مهار مازاد عرضه نفت در بازارهای جهانی، تحریم مجدد بخش انرژی ایران، ممکن است بازار نفت را دچار یک کمبود ناگهانی کند و سطح قیمت ها افزایش یابد.


[2 3 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasaneheghtesad
telegram: http://t.me/rasaneheghtesadi
tel: +98914002213
© 2017 Rasaneh Eghtesadi Rights Reserved