× اخبار حاوی برچسب :

قيمت نفت

تعداد :86
اوپک مقتدر خواهد ماند

طبق گزارش جدید یک شرکت مشاوره منابع طبیعی، اوپک تا سال ۲۰۴۰ همچنان نقش مهمی در بازار نفت ایفا خواهد کرد.

سقوط چشمگیر قیمت‌ نفت در هفته پرتلاطم

نفت در معاملات روز جمعه تغییر قیمت چندانی نداشت اما با نوسانات شدیدی که در هفته جاری تجربه کرد با کاهش قیمت هفتگی قابل توجهی روبرو شد.

افزایش صادرات نفت آمریکا به هند در آستانه تحریم‌های ایران

صادرات نفت خام آمریکا به هند در ماه ژوئن به رکورد جدیدی رسید و از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون نسبت به مجموع صادرات سال گذشته، تقریبا دو برابر شده است.

اوپک خواهان نوسان قیمت نفت نیست

رییس اوپک گفت نوسان بازار نفت مطلوب نیست و اوپک یک فضای قیمت باثبات‌تر را ترجیح می‌دهد.

یا قیمت را کاهش دهید یا منتظر کاهش خرید باشید

هند که از سریع‌ترین نرخ رشد مصرف نفت در جهان برخوردار است، به اوپک هشدار داد: کاهش قیمت‌ها را آغاز کنید در غیر این صورت با ضعیف شدن تقاضا روبه‌رو می‌شوید که به معنای محدود شدن خرید خواهد بود.

تهدیدی که اوپک نادیده گرفت

زمانی که اخبار از مذاکرات هند و چین برای تشکیل کلوب خریداران نفت حکایت داشت، اوپک سرگرم برگزاری نشست رسمی خود برای بازنگری سیاست تولید بود اما شاید اکنون زمان آن رسیده که نسبت به این اتحاد خطرناک نگران شود.

کاهش قیمت نفت در پی انتقام‌جویی تجاری آمریکا و چین

قیمت نفت روز جمعه که بازارها در پی اعلام دور جدیدی از تعرفه‌ها از سوی آمریکا و چین روی کالاهای یکدیگر ملتهب بودند، با کاهش روبرو شد.

عربستان می‌تواند نفت بیشتری صادر کند؟

پادشاه عربستان به دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اطمینان داده است که این کشور می‌تواند در صورت لزوم تولید نفتش را افزایش دهد و دو میلیون بشکه در روز ظرفیت شناور دارد که می‌تواند برای جبران کاهش عرضه استفاده کند.

سقوط قیمت نفت در پی تشدید جنگ تجاری جهانی

بهای معاملات نفت روز جمعه بدنبال تشدید اختلافات تجاری میان آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ جهان کاهش یافت، اما بازارهای نفت جهان در بحبوحه اختلالات عرضه و تقاضای بالا، محدودیت عرضه پیدا کرده‌اند.

چرا تولید نفت اوپک پلاس باید افزایش پیدا کند؟

گروه اوپک پلاس تصمیم گرفته با کاهش پایبندی بیش از حد خود به توافق کاهش تولید و بازگشت به پایبندی ۱۰۰ درصدی، تولیدش را افزایش دهد.


[2 3 4 5 6 7 8 9 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasaneheghtesad
telegram: http://t.me/rasaneheghtesadi
tel: +98914002213
© 2017 Rasaneh Eghtesadi Rights Reserved